«Розрахунковий крок»: Як крок пікселя впливає на зображення LED-екрану

Як і будь-які дисплеї, світлодіодні екрани розрізняються за чіткiстю зображення. У LED-пристроях за це відповідає крок пікселя (pixel pitch) – відстань між вiсями сусідніх світлодіодів. Чим ця відстань менше – тим чіткіше зображення на екрані. Здавалося, простим рішенням буде купити найчіткiший екран з мінімальним кроком. Але не варто поспішати, а задати питання, яку мету буде переслiдувати LED-дисплей і де він буде розташований. Адже в пристрої з мінімальною відстанню між пікселями більше світлодіодів на кожен квадратний сантиметр, що підвищує ціну екрану. Крім того, важливо, щоб глядач швидко і з комфортом «зчитував» інформацію з екрану.

Компанія Flylights пропонує екрани з кроком пікселя від 1 мм (P1) до 10 мм (P10). Щоб визначитися з показником, враховуйте відстань від екрана до глядача, розмір екрану, а також чи буде пристрій розміщено на вулиці чи всередині приміщення.

Відстань

Це поняття можна розділити на три категорії: мінімальне, максимальне і комфортне. Кожне розраховується по-своєму. Мінімальна дистанція визначає, як близько може підійти людина до екрану, щоб все ще розрізняти зображення на ньому. Максимальна – наскільки здалеку видно зображення без допоміжних засобів. Комфортна – оптимальна відстань для сприйняття інформації, коли глядач не бачить окремі пікселі на екрані, і не придивляється до зображення.

Розмір екрану

Враховуйте габарити і призначення екрану. Якщо, наприклад, глядач дивитиметься на екран здалеку, немає сенсу брати екран з малим кроком пікселя. І навпаки, компактний екран, розміщений в невеликому приміщенні, буде «читатися» буквально на відстані витягнутої руки, і тут не обійдешся кроком 10 мм.

Вулиця чи приміщення

Тут все просто – для вуличного екрану необхідний захист від пилу, води, перепадів температури. Для цього використовується спеціальний компаунд, який наноситься на екрани з кроком пікселя від 4 мм і більше (на екрани з меншим кроком компаундна смола не наноситься через високу щільнiсть розміщення світлодіодів). Тому, якщо ви не хочете ризикувати, не варто розміщувати на вулиці екрани P1-P3.

Українська компанія Flylights пропонує придбати вітчизняну LED-продукцію власного виробництва за приємною ціною. Об’єднавши інновації та високі стандарти, команда Flylights створює якісний продукт.