Новаторські світлодіоди з дивовижного матеріалу можуть змінити світ LED

Вчені з Кембріджського університету працюють над світлодіодами нового типу — ці світлові елементи створені з перовськіта. Перовськіт — це мінерал, титанат кальцію, який з початку десятиліття активно досліджується як джерело дешевої енергії, яка перетворює фотони в електрику. Якщо дослідження закінчаться успіхом, індустрія зможе створювати дешеві, прості в збірці екрани.

Матеріали, з яких складаються сучасні масові напівпровідникові світлодіоди, обробляються в вакуумних камерах при високих температурах, тоді як світлодіоди з перовськіта виходять шляхом змішування хімічних складових при кімнатній температурі. Після чого необхідна лише коротка температурна обробка для кристалізації матеріалу.

Колір світлодіодів з перовськіта залежить від хімічного складу, так якщо перші світлові елементи виходили інфрачервоними, червоними і зеленими, то за роки наукових пошуків вчені створили повний колірний спектр.

Питаннями використання перовськіта займаються і в Канаді, і в Швеції, і в багатьох інших країнах. Так, гарвардські вчені, досліджуючи стратегії створення новаторських світлодіодних екранів, приєднали світлодіоди на плату за допомогою 3D-принтера, але не підключали до електрики, а опромінили ультрафіолетом, який активує електрони, завдяки чому світлодіоди світяться.

На жаль, зараз LED з перовськіта не можуть застосовуватися в масовому виробництві через дуже короткий термін служби — до 50 годин проти 10 тисяч у SMD і DIP. Після кількох десятків годин безперервної роботи кристали перовськіта розпадаються, до того ж причина розпаду до кінця не ясна. Але вчені відзначають, що короткий термін служби був проблемою і ранніх LED-пристроїв, тому важливо продовжувати дослідження в цьому напрямку.

А поки вчені ламають голову над інноваціями, компанія Flylights пропонує купити світлодіодні екрани українського виробництва тут і зараз! Наша продукція довговічна, показує яскраву картинку і привертає увагу клієнтів.