Китайські вчені створили технологію для виробництва недорогих прозорих LED-екранів

Фахівці з Чженцзянского університету (Китай) і Королівського технологічного інституту КТН (Швеція) спільно розробили прозорі схеми на основі срібних ланцюгів з нанонитки для гнучких світлодіодних екранів.

Лю Янь, представник Чженцзянского університету, стверджує, що прозорі дисплеї за принципом роботи схожі на рідкокристалічні і світлодіодні екрани, але не блокують світло, що істотно розширює можливості для їх використання. Нові схеми зможуть замінити застосовувані сьогодні технології прозорих екранів, завдяки високій гнучкості, прозорості та електропровідністю. Але найважливіше – новий спосіб виробництва таких схем істотно дешевше попередників, які створюються на основі оксиду індію-олова або фторованих оксиду олова. Крім того, новий винахід обіцяє бути більш довговічним.

Срібні нанонити легко синтезуються, тому спочатку їх намагалися пристосувати для створення прозорої плівки, але виробництво такого довгого об’єкта виявилося непростим завданням і від неї відмовилися. Зате вони відмінно показали себе як матеріал для дисплея. В ході тестування срібних смуг з нанониток, з’ясувалося, що вони набагато гнучкіші і стабільні, ніж їх оксидні аналоги – гнучкий пластиковий дисплей з таких матеріалів працював, навіть коли його обмотували навколо пляшки.

Пан Янь зазначив, що завдяки низькій вартості виробництва, нова технологія відкриває величезні перспективи для створення нового покоління екранів, які зможуть згинатися під великим кутом. Проте дослідники відзначили, що срібним елементам буде необхідний захист від впливу навколишнього середовища і поліпшення адгезії (прилипання) нанониток до пластиковій або скляній поверхні.

А поки нові технології виробництва прозорих екранів тільки готуються побачити масове виробництво, компанія Flylights пропонує купити світлодіодні медіавітріни – прозорі LED-пристрої для розміщення в торгових центрах, магазинах, стендах.